پمپ Dyna star ساخت شرکت گراکو آمریکا

9 / 10
از 8 کاربر

پمپ Dyna star ساخت شرکت گراکو آمریکا

 

پمپ های برقی گریس، با مدل های متنوعی در بازار وجود دارند که اغلب با برق سه فاز کار می کنند و از تکنولوژی سیلندر و پلانجر(پمپ المنت) برای ایجاد فشار و فلوی خروجی بهره می برند.  از جمله مشکلاتی که این نوع پمپ ها دارند عدم امکان استفاده از آنها بر روی ماشین های راهسازی و معدنی و برای روانکاری بصورت پرتابل به دلیل استفاده از برق سه فاز و یا فلوی خروجی پایین، خرابی زود هنگام پلانجر و سیلندر به دلیل حساس بودن این نوع محصول در برابر وجود آلودگی در گریس و عدم وجود مسیر برگشت جریان در برخی از مدل ها می باشد.

شرکت گراکو آمریکا به عنوان یکی از پیشتازان صنعت روانکاری با تکیه بر طراحی های ویژه توسط مهندسان خبره خود، متریال های خاص و تکنولوژی تولید بالا که در دسترس دارد پمپی را به بازار ارایه نموده که در نوع خود بی نظیر و بی نقص می باشد. 

 

از مزایای این پمپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکنولوژی Tube in Tube :

این تکنولوژی باعث می شود زمانی که پمپ در یک سیستم دوخطی و یا تک خطی (Two line or single line) استفاده قرار می گیرد، نیازی به مسیر برگشت  گریس بصورت جداگانه نداشته باشد. به این معنی که برای برگشت گریس تیوبی بیرون تیوب اصلی قرارگرفته که به سادگی گریس را به زیر صفحه هادی گریس(follower plate) انتقال می دهد (مسیر فلش قرمز رنگ) در نتیجه نیازی به ایجاد سوراخ اضافه در بدنه بشکه و یا درب آن و اتصال این مسیر توسط شلنگ به صفحه هادی گریس نیست. 

 

 • پمپ قادر است با برق12 و 24 ولت کار کند و نیازی به برق سه فاز ندارد و این سبب می شود که پمپ را بتوان در تمام نقاط کارخانه استفاده نمود. همچنین برای گریس کاری نقاط پراکنده حتی جایی که برق وجود ندارد می توان از این پمپ به همراه یک باتری استفاده کرد. ایت توانایی پمپ را برای استفاده در معادن، ماشین های راه سازی و معدنی نیز ایده آل می نماید.

 

 • مستقیماً بر روی بشکه گریس سوار می شود و در نتیجه نیاز به انتقال گریس از بشکه 180 کیلویی به ظروف کوچکتر نیست. پمپ در سه سایز مختلف برای ظروف 16 تا 20 کیلویی ، ظروف 50 کیلویی و بشکه های 180 کیلویی ساخته شده است.
 • فشار کاری بالا (344 بار) که این پمپ را جهت کلیع سیستم های روانکاری از جمله سیستم های Two line بزرگ بسیار مناسب می کند.
 • فلوی مناسب ( تا حدود 24 لیتر بر ساعت) که زمان گریس کاری را کاهش می دهد. این پمپ در دو مدل فلو بالا و فشار بالا طراحی و ساخته می شود. مدل فشار بالا تا 344 بار فشار ایجاد می کند و فلوی آن حدود 17.7 کیلو بر ساعت است و مناسب سیستم های روانکاری اتوماتیک می باشد. مدل فلو بالای آن تا 241 بار فشار ایجاد می کند و حدود 24 کیلو بر دقیقه فلوی خروجی دارد که عمدتاً برای گریسکاری پرتابل نقاط روانکاری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کیفیت ساخت بسیار بالا و طول عمر زیاد.
 • ساختار Shovel foot design :

یکی از مزایای بزرگ این پمپ عدم استفاده از پمپ المنت برای ایجاد فلو و فشار می باشد. پمپ فوق ساختاری شبیه به پمپ های پنوماتیک داشته و برای ایجاد فشار و فلو از فن آوری Shovel بهره می برد. لذا این موضوع باعث شده که به آلودگی موجود در گریس حساسیت کمتری داشته و طول عمر بیشتری در مقایسه با پمپ هایی که از پمپ المنت استفاده می کنند داشته باشد. همچنین تعمیرات آن بسیار آسان شده و هزینه های تعمیراتی و قطعات یدکی به مراتب کمتر از پمپ المنت می باشد.

 

 •  این پمپ جهت کار در شرایط بسیار سخت (دمای بسیار بالا ویا بسیار پائین و آلودگی زیاد) طراحی شده است و در کارخانه شرکت گراکو در مینیا پولیس آمریکا ساخته می شود.
 • محدوده دمای کاری از 40-  تا 65 درجه سانتی گراد
 • قیمت بسیار مناسب در مقایسه با پمپ های مشابه
 • نصب پمپ Dyna star به برق تک فاز و استفاده از کنترلر GLC برای کنترل زمانبندی تزریق گریس بصورت محلی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :