چرا روانکاری مرکزی؟

9 / 10
از 10 کاربر

چرا روانکاری مرکزی؟

چرا و در چه زمانی باید از روانکاری مرکزی استفاده نمود؟ چرا باید برای خرید چنین سیستم هایی هزینه کرد؟  این ها سوالاتی است که بسیار در صنعت شنیده می شود.

در اغلب صنایع به دلیل ارزان بودن نیروی انسانی روانکاری بصورت دستی و توسط اپراتور ها انجام می وشد. . زمانی که بیرینگی به صورت دستی روانکاری می شود کل گریس مورد نیاز برای روانکاری بیرینگ برای یک فاصله زمانی مشخص به صورت یکجا به بیرینگ تزریق می شود به این معنی که مثلاً اگر بیرینگی به صورت هفتگی روانکاری می شود کل گریس مورد نیاز برای یک هفته به صورت یکجا به بیرینگ تزریق می شود و لذا بیرینگ Over fill یا بیش از حد پر می شود. در اثر پر شدن بیش از حد فشار داخلی بیرینگ افزایش می یابد و در نتیجۀ افزایش فشار بین کنس و ساچمه ها اصطکاک افزایش یافته و بیرینگ داغ می شود. این پدیده پس از گریسکاری به وضوح قابل لمس است. بعد از چند روز مقدار گریس به مقدار مورد نیاز بیرینگ می رسد و لذا بیرینگ در وضعیت سبز رنگ قرار می گیرد و پس از آن میزان گریس کمتر از مقدار مورد نیاز می شود و دوباره بیرینگ دچار مشکل روانکاری (برخورد فلز با فلز) می شود که نتیجه آن بوجود آمدن خلل و فرج در داخل Race ها و ساچمه ها می باشد. 

زمانی که از روانکاری مرکزی برای یک بیرینگ استفاده می شود مقدار روانکار مورد نیاز در فواصل زمانی کمتر و مقادیر کمتر به بیرینگ تزریق می شود.  لذا به محض مصرف روانکار توسط بیرینگ همان مقدار مصرف شده توسط سیستم روانکاری مرکزی جایگزین می شود و لذا بیرینگ همواره در وضعیت سبز قرار می گیرد. لذا مقدار روانکار مصرفی بهینه خواهد شد و بیرینگ در بهترین شکل ممن روانکاری خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که ترجیحاً باید از سیستم روانکاری مرکزی استفاده شود نقاطی می باشد که حضور اپراتور در آن نقاط غیر ممکن و یا خطرناک باشد مثلاً داخل Cooling Tower ها یا نقاطی که گاز H2S یا CO وجود داشته باشد برای چنین نقاطی هم معمولاً از سیستم روانکاری مرکزی استفاده می شود و لذا نیاز به حضور اپراتور از بین خواهد رفت و ریسک صدمه دیدن اپراتور صفر خواهد شد.

در خطوط تولیدی، که تعداد نقاط زیادی باید به صورت منظم روانکاری شوند نیز عموماً از سیستم های روانکاری مرکزی استفاده می شود. به عنوان مثال خطوط نورد فولاد و یا ماشین هایی که نقاط زیادی دارند و باید روانکاری آنها به صورت منظم صورت گیرد.

روانکاری اتوماتیک باعث ورود پیوسته روانکار داخل یاتاقانها شده و لذا از نفوذ آب و گرد و خاک به آن جلوگیری نموده و حرارت و اصطکاک را به حداقل می رساند لذا باعث کاهش خرابی های نا گهانی و افزایش طول عمر قطعات می شود، به این ترتیب هزینه های تعمیراتی و نیروی انسانی و مصرف روانکار را کاهش می دهد. می توان گفت نصب سیستم روانکاری مرکزی هزینه نیست بلکهه یک سرمایه گذاری مطمئن میباشد.

در مجموع روانکاری مرکزی دارای قابلیت اطمینان بالاتر، ایمنی بالاتر، طول عمر بیشتر بیرینگ و روانکاری فارغ از نیروی انسانی و خطای نیروی انسانی می باشد. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :