گریس پمپ بادی و اجزای تشکیل دهنده

10 / 10
از 9 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 6 مهر 1398 در ساعت 12 : 37 دقیقه 9/28/2019 12:37:46 PM | نظرات کاربران ( 0 )

گریس پمپ بادی وسیله ای  است که به منظور افزایش فشار ورودی گریس تزریقی به شفتها و نقاط روانکاری استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از ورودی باد کمپرسور فشار مورد نیاز جهت تزریق گریس را ایجاد می کند. در هنگام خرید گریس پمپ بادی دانستن نسبت فشار و فلوی خروجی بسیار مهم است.

این دو مشخصه ربطی به سایز گریس پمپ ندارند. گریس پمپ بادی از دو بخش مهم تشکیل شده است:

1- ایر موتور بخش کاملا پنوماتیکی گریس پمپ بادی بشکه ای می‌باشد. این بخش در واقع محرک و راه‌انداز گریس پمپ بادی می‌باشد واندازه مساحت این بخش روی نسبت فشار موثر است.

ایر موتور شامل یک سیلندر و پیستون پنوماتیکی است که دارای آب بند می‌باشد. همچنین این بخش شامل یک سوپاپ کشویی است که وظیفه‌ی انتقال هوا به صورت مداوم به دو سوی پیستون جهت حرکت خطی را دارا می‌باشد.

جهت بالابردن عمر این قسمت باید از یک واحد هوای فشرده با سایز مناسب استفاده کرد تا هم هوای ورودی فیلتر و روغنکاری شود و هم فشار هوای ورودی تنظیم شود.

2- تیوب یا لوله گریس پمپ  بادی دومین جز گریس پمپ بادیست که دارای شفت‌ها و قطعاتی می‌باشد که حرکت رفت و برگشتی خود را از ایرموتور گرفته و وظیفه‌ی انتقال گریس به سمت خروجی را دارد.

شفت خروجی ایرموتور به شفت ورودی لوله پمپ متصل شده و توسط ایر موتور به سمت بالا و پایین حرکت می‌کنند. سایز لوله همان سایز گریس پمپ است که قرار است روی بشکه یا سطل نصب شود.

برای نصب گریس پمپ روی بشکه به درام کاور و صفحه هادی گریس نیاز است. اندازه درام کاور و فالورپلیت به سایز بشکه یا ظرف بستگی دارد.

برای جابجایی گریس پمپ به یک گاری نیاز است.

برای ارسال گریس هم می توان از لوله کشی استفاده کرد یا از یک قرقره شیلنگ جمع کن به همراه نازل گریس.

به منظور مشاهده انواع گریس پمپ بادی کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :