افزایش عمر گریس پمپ برقی

10 / 10
از 15 کاربر

یکی از مهمترین اجزا گریس پمپ برقی، پمپ المنت گریس پمپ می باشد که وظیفه ارسال گریس و ایجاد فشار در سیستم های روانکاری مرکزی اتومات را دارد. حال اگر پمپ المنت نتواند به میزان کافی ایجاد فشار نماید نشان دهنده آن است که لقی مجاز در پلانجر آن افزایش یافته و پمپ المنت باید تعویض گردد.

یکی از عواملی که باعث افزایش این لقی می گردد ورود گرد و غبار و آلودگی به گریس پمپ برقی و در نتیجه پمپ المنت هاست. ورود آلودگی به گریس پمپ برقی معمولا در هنگام شارژ مخزن گریس پمپ برقی و باز کردن درب مخزن گریس پمپ برقی می باشد.

همچنین وجود آلودگی در گریس های بی کیفیت موجود در بازار از دیگر عوامل تاثیر گذار در خرابی گریس پمپ برقی است.

یکی دیگر از عوامل آسیب دیدن پمپ المنت افزایش فشار در اثر گرفتن لوله های عبور گریس در سیستم های روانکاری مرکزی اتومات می باشد. در صورتیکه فشار وارده به پمپ المنت از مقدار تعریف شده برای گریس پمپ برقی بیشتر شود باعث صدمه دیدن پمپ المنت می شود.

به منظور جلوگیری از مشکلات مطرح شده و افزایش عمر گریس پمپ برقی موارد زیر پیشنهاد می گردد:

1-      شارژ گریس پمپ برقی به طور اتوماتیک: استفاده از گریس پمپ بادی بشکه ای به همراه نازل گریس (گریس گان) از طریق گریسخور موجود بر روی مخزن گریس پمپ برقی پیشنهاد می شود.

2-      استفاده از فیلتر گریس: فیلترهای گریس از دو صفحه مشبک 120 و 400 میکرونی تشکیل شده اند. گریس پس از عبور از این دو صفحه، فیلتر شده و وارد مخزن گریس پمپ برقی می شود.

3-      استفاده از Safety box: Safety box جعبه هایی محافظ هستند که متناسب با سایز گریس پمپ برقی ساخته می شوند و گریس پمپ برقی داخل آنها نصب می شوند. این جعبه ها دارای درب شیشه ای به منظور چک کردن عملکرد گریس پمپ برقی هستند. این جعبه ها باعث محافت گریس پمپ برقی در برابر رطوبت و گرد و خاک می شوند.

4-      استفاده از شیر اطمینان Relief valve: این شیر در خروجی هر یک از پمپ المنت ها نصب می شود و در صورتیکه فشار از مقدار مجاز گریس پمپ برقی بیشتر شود باز شده و گریس از داخل این شیرها به بیرون می ریزد و در نتیجه فشار اضافه تخلیه می شود. اپراتور نیز با مشاهده گریس بیرون ریخته شده متوجه گرفتگی گریس در مسیر و قطع عمل روانکاری می شود.

به منظور مشاهده انواع گریس پمپ برقی کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :