کاربرد گریس پمپ برقی در توربین های بادی

10 / 10
از 13 کاربر

یک سیستم روانکاری مرکزی برای توربین بادی جهت کاهش خرابی های غیر منتظره، کاهش هزینه نت و افزایش سودآوری بسیار ضروری می باشد.

روانکاری یک توربین بادی با گریس پمپ مرکزی (گریس پمپ برقی ) بنا به دلایل مختلف می تواند یک جدال بسیار بزرگ باشد،

یک توربین بادی همیشه در مناطقی نصب می گرددکه دارای تراکم باد بسیار زیادی هستند و اغلب در این شرایط بسیار سخت وزش باد را دارا هستند.

این توربین ها نیاز دارند که هم تابستان و هم زمستان کار کنند و شرایط دمایی50– تا 50+ درجه ی سلسیوس را تجربه می کنند تا زمانی که بیرینگ ژنراتور به دمای 55˚ سلسیوس برسد. توربین ها می توانند در یک مزرعه ساحلی و یا در یک صحرای گرم نصب گردند، جایی که ذرات ماسه های خورنده نافذ یک مشکل بزرگ به حساب می آیند. توربین های بادی دور از ساحل هم با ورود آب نمک و رطوبت مواجه می شوند. دسترسی به توربین های بادی هم سخت و هم هزینه بر است. اگر دلایل ذکر شده کافی نبوده پس لازم است بدانید، توربین های بادی در ارتفاع نصب می شوند به همین دلیل سرویس و نگهداری یک توربین باد به همراه مهندس نت، در محل نصب این توربین ها (در 60 کیلومتری) هم زمان بر و هم گران است و فقط زمانی ممکن است که وضعیت جوی مساعد باشد.

توربین های باد نصب شده در ساحل می توانند در مناطق دور از دسترسی نصب گردند که دسترسی به آنها سخت و مطمئناً 100 متر بالای زمین خواهد بود.

با توجه به شرایط ذکر شده، انتخاب یک سیستم روانکاری اتوماتیک بسیار مهم می باشد که با توجه به دقت محل انتخاب می گردد تا مطمئن و قابل اعتماد و با راندمان بالا برای بیرینگ توربین باد باشد.

چارلز هارت مدیر فروش بین المللی محصولات روانکاری گراکو Graco می گوید: تجهیزات گراکو بیرینگ اصلی را روانکاری می کند، به علاوه بیرینگ ملخ، بیرینگ yaw ، دندانه های گیربکس و دندانه های چرخ دنده باز در جهت کاهش زمان خراب شدن کمک می کند و ملاحظه تکنسین ها را به کمترین حالت ممکن می رساند و در نهایت باعث کاهش زمانهای نت و افزایش بازده زمانی سرویس خواهد شد.

تجهیزات روانکاری گراکو برای یک توربین بادی ،جهت دسترسی و روانکاری نقاط سخت و دور از دسترس و جایی که روانکار را مستقیماً به آن نقاط هدایت می کنند طراحی شده اند.

سیستم های روانکاری مرکزی اتوماتیک به چند دلیل توصیه می گردد و بنا به گفته آقای هارت: با اجتناب کردن از روانکاری ناچیز و روانکاری زیاد، روانکاری اتوماتیک زمان که سرمایه اصلی است را کاهش و هزینه ها را کم و فواصل تعمیرات را افزایش می دهد. همچنین در دسترس بودن کاری توربین را بهبود و خرابی های غیر منتظره را کاهش می دهدو تولید و بهینه بودن و بهره وری و سودآوری آن را افزایش خواهد داد.

علاوه بر آن میزان مداخله یک تکنسین جهت روانکاری دستی نقاط خطرناک که قابلیت دسترسی بسیار سختی را دارد کاهش می دهد.

در محیط های خشن وجود یک توربین بادی، انژکتورهای CL-1 مقاوم در برابر خوردگی (HCP) واقعاً گرانبها هستند.

این انژکتورها محیط های سالت اسپری را در مجموع 1440 ساعت تست و ارائه می دهند که مطابق با استاندارد EN ISO 12944 می باشند.

شعبات گراکو در لتونی، بالتیک مسئول سرویس و نگهداری 26 مدل توربین بادی Neg Micon NM80 در قسمت ساحلی دریای بالتیک در ونتسینه می باشد. جهت روانکاری با اطمینان بالا و افزایش زمان در دسترس بودن توربین ها، سیستم های روانکاری مرکزی اتوماتیک نصب شده اند.

فقط گراکو برای یک سیستم روانکار اتوماتیک؛ یک گریس پمپ برقی گراکو Graco مدل G1 با مخزن گریس 8 لیتری و برق 24 ولت و نشانگر خارجی سطح گریس مخزن را دارا می باشد. این سیستم فقط زمانی که توربین باد شروع به حرکت می کنند به کار می افتد. این سیستم روانکاری ریسک کم و زیاد از حد روانکاری را از بین می برد. این گریس پمپ و سیستم مرکزی به یک سیستم پایش Scala متصل می باشندکه به اپراتور اجازه بررسی هر کدام از توربین ها را در هنگام کار می دهد. با وجود وضعیت جوی بسیار بد که نوسانات دمایی، نوسانات میزان باد منطقه و ذرات آب متصاعد شده از سمت دریا، سیستم های گراکو بسیار کارآمد ظاهر شده وباعث کاهش میزان زمان و هزینه های تعمیر است.

اگر تعداد نقاط روانکاری زیاد باشد سیستم روانکاری اتومات می تواند علاوه بر گریس پمپ برقی به مقسم گریس مجهز شود. انواع مختلف مقسم گریس، مقدار مشخص گریس را بر حسب تزریق بازه های زمانی گریس پمپ برقی ، به نقاط روانکاری می رسانند. 

به منظور مشاهده انواع گریس پمپ برقی کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :