کاربرد انواع پمپ روغن کش

10 / 10
از 9 کاربر

انواع پمپ روغن بر اساس عملکرد

با توجه به تنوع روغن ها از نظر ویسکوزیته و نوع مواد مصرفی در آنها (شامل افزودنیها و اینکه آیا روغن سنتیک می باشد و یا معدنی و ... ) انواع پمپ ها برای انتقال و تزریق روغنها ساخته و به بازار ارائه شده است.


انتقال روغن از بشکه به ظروف و یا بلعکس

برای این موضوع نیاز به پمپ های روغن با فلوی بالا می باشد لذا عمدتاً از پمپ های دیافراگمی شامل 2 دیافراگم که به صورت موازی کار می کنند استفاده می شود. این پمپ های دیافراگمی بر اساس سایز و نوع دیافراگم و نیروی محرکه (باد و یا برق) می توانند فلو های مختلفی را ایجاد کنند. بواسطه عملکرد موازی دیافراگم ها فلوهای بسیار بالایی دارند، ولی معمولاً فشار بالایی نمی توانند ایجاد کنند و هرچه ویسکوزیته روغن بیشتر شود مقدار فلو کاهش می یابد. برای ویسکوزیته های بالاتر معمولاً از پمپ های روغن دنده ای استفاده می شوند. این پمپ های روغن دنده ای می توانند تا ویسکوزیته های بالا حدود (110000 Cst) را پوشش دهند. ولی فلوی این نوع پمپ روغن به زیادی پمپ های دیافراگمی نیست و فشار متوسطی را ایجاد می کنند. 

برای فلوهای بالا با فشار بالا و ویسکوزیته های بالا می توان از پمپ های روغن اسکرو استفاده نمود. 
پمپ های روغن اسکرو معمولاً قادر هستند روغن های با ویسکوزیته بالا را با فلو و فشار بالا پمپ نمایند، لذا یکی از انتخاب های خوب برای انواع سیستم های گردش روغن و روانکاری می باشند. 
در این میان برای انتقال روغن با فلوهای متوسط و فشار متوسط خصوصاً برای تزریق روغن از طریق نازلها می توان از پمپ های روغن پنوماتیکی (پمپ روغن پیستونی) استفاده نمود. 
قیمت مناسب، فلوی معقول و فشار خوب از مزایای استفاده از این نوع پمپ های روغن پنوماتیکی می باشد.

به منظور مشاهده انواع پمپ روغن کش کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :